Przewodnik żeglarski po Adriatyku
Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra
888 portów i zatok 2022/2023 - numer jeden na rynku teraz w wersji kolorowej!

 

 
Przewodnik Żeglarski po Adriatyku to zdaniem Magazynu Żagle "zdecydowany numer jeden na rynku wydawnictw żeglarskich poświęconych wybrzeżu Chorwacji." Przewodnik w bardzo praktyczny, atlasowy sposób prezentuje wybrzeże nie tylko Chorwacji, ale także Słowenii i Czarnogóry. Na mapy całego wybrzeża naniesione są powiększone plany portów, marin i zatok, co czyni z tej publikacji bardzo wygodną pomoc w nawigacji jachtem, pozwalając niezbyt często sięgać po nieporęczne mapy morskie. Spójny i czytelny sposób prezentacji informacji umożliwia szybkie porównanie kilkunastu lokalizacji i wybór optymalnego miejsca do cumowania lub kotwiczenia. Siłą przewodnika jest prezentowanie informacji i planów opisujących nawet najmniejsze zatoki i mariny wybrzeża. Nazwa „888 portów i zatok” nie jest bowiem na wyrost. Oprócz map, sporo miejsca w przewodniku poświęcone jest charakterystyce prawnej i ekonomicznej, niezbędnym informacjom meteorologicznym i nawigacyjnym.

Nowe wydanie zostało gruntownie zaktualizowane i rozszerzone. Autor książki – Karl Heinz Bestaendig rokrocznie przemierza wybrzeże wschodniego Adriatyku w poszukiwaniu zmian i nowości istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody żeglarzy, a wydanie dziewiąte zostało oparte na obserwacjach autora z przełomu 2021 i 2022 roku, czyniąc książkę wyjątkowo aktualną. Zamieszczono kilkadziesiąt nowych opisów portów, marin i zatok, kilkaset uaktualniono, znacznie dokładniej opisane zostało wybrzeże Czarnogóry. Zmiany dotyczą także charakterystyki świateł nawigacyjnych, głębokości i kształtu dna morskiego, układu pomostów i infrastruktury w portach, marinach i zatokach.  

126 stron, oprawa twarda foliowana, format A4, wydanie 11. kolorowe, marzec 2022.

Formularz zamówienia

Twój scenariusz jest do kitu! 100 sposobów na jego udoskonalenie
William Akers

 
Nie martw się, że producent, agent, czy dyrektor artystyczny wyrzuci Twój scenariusz przeczytawszy dziesięć stron. Wykorzystaj listę kontrolna z " Twój scenariusz jest do kitu!", a usuniesz wady w tekście i uzyskasz porywającą lekturę, od której nie będzie można się oderwać. Dzisiaj, w dobie ogromnej konkurencji na rynku opowiadania historii, to jedyna książka, która niczym pocisk termolokacyjny namierza defekty twojego scenariusza i pokazuje jak się ich pozbyć.

298 stron, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, listopad 2019.

Formularz zamówienia

Różyczka i inne scenariusze
Maciej Karpiński

 
Scenariusze filmowe to rzadkość na polskim rynku wydawniczym. Tym cenniejsza jest ta książka, zawierająca aż cztery tj. Wieczór Trzech Króli (dotąd niezrealizowany na ekranie), Różyczka (reż. Jan Kidawa Błoński), Strażniczka Winnicy (film zrealizowany pod tytułem "W ukryciu", reż. Jan Kidawa-Błoński) oraz Najlepszy (reż. Łukasz Palkowski). Każdy ze scenariuszy opatrzony został przez autora komentarzem, pozwalającym lepiej poznać pracę scenarzysty, a także spojrzeć inaczej na film nakręcony na podstawie scenariusza. Autor, Maciej Karpiński, jest scenarzystą filmowym, a także prozaikiem, dramatopisarzem, wykładowcą, eseistą i tłumaczem. Stworzył scenariusze do tak znanych tytułów jak "Kobieta samotna", "Córy szczęścia", "Cud purymowy", "Miss mokrego podkoszulka", "Różyczka", "W ukryciu", "Najlepszy". Napisał również jedyny bodaj polski podręcznik scenariopisarstwa "Niedoskonałe odbicie. O sztuce scenariusza filmowego". Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. "Różyczka i inne scenariusze" to świetny materiał dla młodych filmowców i adeptów scenariopisarstwa, ale i miłośnicy kina powinni sięgnąć po tę książkę. Bo według autora scenariusz jest "strukturą otwartą" na udział wyobraźni czytelnika, niezależnie od tego czy jest nim producent, czy reżyser filmowy, czy też po prostu ktoś, kto na serio interesuje się kinem. Dlatego warto czytać scenariusze filmowe, interpretując je po swojemu.

350 stron, oprawa miękka, format A5+, wydanie 1, wrzesień 2018.

Formularz zamówienia

Arystoteles w Hollywood
Ari Hiltunen

 
Autor bada kluczowe koncepcje i logikę "Poetyki", a następnie tłumaczy spostrzeżenia Arystotelesa i odnosi je do współczesnego teatru, filmu, telewizji i multimediów. Książka przedstawia niepowtarzalny zasób wiedzy dla każdego, kto chciałby poznać sekret skutecznego opowiadania historii, zarówno w przeszłości, jak i w dzisiejszej, wartej miliardy dolarów, branży rozrywkowej. W jaki sposób zasady sformułowane ponad 2000 lat temu przydadzą się dzisiejszym autorom nie tylko scenariuszy, sztuk, książek, ale także gier komputerowych i wszelkich innych form opowiadania? Lektura tej książki pozwala przekonać się, że ich znajomość może nie tylko usprawnić ich pracę, ale wręcz stanowić klucz do sukcesu. Analiza obejmuje przykłady: - hollywoodzkich hitów - seriali telewizyjnych - bestsellerowych powieści - klasyki literatury - gier wideo i multimediów Przez stulecia "Poetykę" Arystotelesa otaczał nimb tajemnicy. Co tak naprawdę wielki filozof próbował przekazać na temat istoty sztuk dramatycznych i opowiadania historii? W tej książce autor (szef działu zakupów w fińskiej telewizji publicznej) wyjaśnia tajemnicę " właściwej dla sztuki przyjemności", która według Arystotelesa stanowi cel dramatu i jest możliwa do osiągnięcia za pomocą pewnych strategii opowiadania. Książka Ariego Hiltunena stanowi niezbędne dla każdego autora przypomnienie, że reguły pisania opowieści są niemal odwieczne i warto studiować klasyków, aby poznać sekrety znakomitego warsztatu, gwarantującego sukces zarówno w przeszłości, jaki dzisiaj.

212 stron, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, wrzesień 2018.

Formularz zamówienia

Czterdziestolatek. Historie z Ursynowa
Maciej Mazur

 
To nie cztery stolice w dwa dni zwiedzane z okien autokaru podczas nocnego przejazdu. To wycieczka w czasie i przestrzeni po najciekawszym polskim osiedlu. Nie będzie katedry, bo tej tu nie ma. Z gotykiem i barokiem też byłby kłopot, ale po coś trzeba jeździć na Starówkę. U nas za to czeka mnóstwo historii, które też pewnie kiedyś przeżywaliście w swoim życiu – kto wie, może nawet na tych samych podwórkach. Modelowemu osiedlu epoki Gierka stuknęła właśnie czterdziestka. Każdy, kto przez nią przechodził wie, że to czas, w którym na to, co za nami, patrzy się trochę idealistycznie. Człowiek myśli sobie: jakie piękne było to beztroskie dzieciństwo, jaka szalona młodość i jak ciężko później tyrał, żeby coś w życiu osiągnąć. No i patrz pan – to dokładnie tak samo jak z Ursynowem.

228 stron, oprawa twarda, format A4, wydanie 1, czerwiec 2017.

Formularz zamówienia

Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece w scenariuszach filmowych
Helen Jacey

 
Książka w przełomowy sposób przedstawia modele wiarygodnych głównych bohaterek filmowych. Omówione zostały takie problemy jak: motywacje scenarzysty przy tworzeniu postaci kobiecych i ich historii, różnice między historią bohatera i historią bohaterki, postrzeganie ról społecznych i jego wpływ na charakterystyki postaci kobiecych, sposoby przetworzenia stereotypów na temat kobiet. Autorka stara się również wyczerpująco odpowiedzieć jak wybór roli wpływa na osobowość postaci męskich i kobiecych oraz na tożsamość bohaterki, jakie są zasady konfliktu w historiach bohaterek, jaki wpływ na postaci kobiece mają konwencje gatunkowe, czy jak kwestie genderowe mogą wpłynąć na proces rozwoju scenariusza.

211 stron, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, wrzesień 2015.

Formularz zamówienia

Czy będzie z tego dobry film. Profesjonalna analiza i ocena scenariuszy filmowych
Lucy Scher

 
Książka dostarcza narzędzi niezbędnych dla dokonania profesjonalnej analizy i oceny scenariusza filmowego. Powstała na podstawie wielu lat doświadczeń w prowadzeniu stworzonego przez autorkę kursu developmentu scenariusza w Script Factory w Londynie. W jasny, zwięzły sposób systematyzuje najważniejsze elementy konstruowania scenariusza i zagadnień kina gatunkowego. Pokazuje jak w sposób profesjonalny, przejrzysty i efektywny napisać raport na temat scenariusza. Zajmuje się również kwestią współpracy ze scenarzystą w procesie developmentu. Ciekawe uzupełnienie stanowią wypowiedzi fachowców z branży filmowej na temat ich doświadczeń i oczekiwań związanych z oceną scenariuszy. Podręcznik zawiera również bardzo przydatny rozdział zawierający wskazówki na temat pisania treatmentów.

162 strony, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, wrzesień 2014.

Formularz zamówienia

Scenariusz dla zaawansowanych. Jak osiągnąć poziom oscarowy
Linda Seger

 
„Scenariusz dla zaawansowanych. Jak osiągnąć poziom oscarowy” („Advanced Screenwriting. Raising Your Script to the Academy Award Level”) W „Scenariuszu dla zaawansowanych”czytelnicy znajdą przemyślenia i uwagi na temat szlifowaniascenariusza. To kontynuacja podręczników traktujących o podstawach scenariopisarstwa, ale koncentrująca się już na dopracowywaniu scenariusza, a nie tworzeniu od zera. W książce omówiono takie zagadnienia, jak nietradycyjne formy pisania, zachowanie spójności i płynności fabuły, wypracowywanie własnego stylu filmowego, znajdowanie widowni dla filmu, dopracowywanie podtekstów, przemiany bohaterów, szlifowanie scen, pisanie niezapomnianych dialogów i wiele, wiele innych.

211 stron, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, wrzesień 2013.

Formularz zamówienia

Doskonalenie Dobrego Scenariusza
Linda Seger

 
„Doskonalenie dobrego scenariusza” („Making a Good Script Great”) to jeden z najpopularniejszych podręczników dla scenarzystów na świecie. Książka przeprowadza czytelnika przez cały proces pisania scenariusza, proponując konkretne metody, które pomogą stworzyć tekst bardziej zwarty, wyrazisty i atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Debiutantów wprowadza w tajniki zawodu, a profesjonalistom pomaga uporządkować techniki, którymi posługują się intuicyjnie. Stanowi też przydatne narzędzie przy poprawianiu scenariusza - pomoże przeanalizować i rozwiązać problemy oraz wrócić na właściwą drogę. A wszystko na przykładach zarówno z klasyki kina, jak i filmów z ostatnich lat.

239 stron, oprawa miękka, format A5, wydanie 1, październik 2012.

Formularz zamówienia

Witajcie na Ursynowie
Maciej Mazur

 
Zanim wręczymy klucze - jak nakazuje obyczaj, przed wydaniem kluczy czas na krótką prelekcję. A że akurat mamy rok jubileuszowy, 35. urodziny Ursynowa, to i wstęp będzie okolicznościowy. Plany były piękne. Miało powstać modelowe osiedle przełamujące wszystkie schematy. Przyjazne mieszkańcom, zbudowane w ludzkiej skali, kameralne - choć wielkie, zaplanowane na ponad sto tysięcy ludzi. Nowe miasto na południu Warszawy. Z przepastnych archiwów strony ursynow.org.pl wyciągnąłem 35 zdjęć z ubiegłego wieku i przefotografowałem je na nowo. Tak skonstruowałem ten album. Każdą parę zdjęć opatrzyłem drobną gawędą z arcyciekawej historii dzielnicy. Oto więc klucze do naszych dziejów. Przewróćcie stronę, otwórzcie drzwi, witajcie na Ursynowie. Takim, jakim był i takim, jakim jest. Maciej Mazur

74 strony, oprawa miękka, format albumowy A4, wydanie 1, czerwiec 2012.

Formularz zamówienia

Czasoprzewodnik. 33 lata na Ursynowie - NAKŁAD WYCZERPANY
Maciej Mazur

 
Czasoprzewodnik to gawędziarski zapis 33 lat historii dzielnicy ilustrowany ponad dwustoma zdjęciami. To nie jest encyklopedia. To nie jest podręcznik. To jest opowieść o Ursynowie, o ludziach, o wydarzeniach, o niezwykłym duchu, który napędza życie między Smródką i Lasem Kabackim. W znacznej części książka przenosi na papier dorobek trzech lat dokumentacji historii Ursynowa, prowadzonej wspólnymi siłami przez redakcję strony internetowej ursynow.org.pl oraz samych mieszkańców dzielnicy, którzy od sierpnia 2007 roku zamieścili na portalu ponad tysiąc archiwalnych zdjęć, map, planów i projektów, a także własnych, ursynowskich historii. W książce wyczuwalny jest ironiczny język Macieja Mazura charakterystyczny dla realizowanych przez niego reportaży w faktach TVN.

210 stron, oprawa twarda, format A4, wydanie 1, czerwiec 2010.

Formularz zamówienia

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki. Metametal
Łukasz Mieszkowski, Marek Oleksicki

 
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki opowiada o nieformalnej grupie bojowej powołanej przez czterech młodych mieszkańców warszawskiej dzielnicy Ursynów. Grupa powstaje z inspiracji dziadka jednego z bohaterów na wzór podobnej organizacji działającej w okupowanej Warszawie lat 40. I choć celem jej działania jest rozwiązywanie żywotnych problemów stolicy i kraju, aktywność grupy okazuje się diametralnie odbiegać od wyobrażeń dziadka. Historia przedstawiona w pierwszym tomie komiksu toczy się we współczesnej Warszawie.

72 strony, oprawa miękka, format A4, wydanie 1, kwiecień 2006.

Formularz zamówienia

Zeszyt GPS - 1000 współrzędnych GPS - NAKŁAD WYCZERPANY

 
Publikacja ta jest przydatnym uzupełnieniem "Przewodnika Żeglarskiego po Adriatyku". Na 17 stronach A4 znajdują się mapy w skali 1:200000 i 1:300000 ze współrzędnymi portów wybrzeża Adriatyku, przeliczonymi na standardowy system WGS-84. Dodatkowo pomiędzy największymi portami wyznaczone są namiary optymalnych kursów. Jest to nowe, poprawione wydanie sprawdzonej i docenionej na rynku publikacji.

Zeszyt GPS, format A4, 24 strony, wydanie III, marzec 2009

Formularz zamówienia

Zarówno w "Przewodniku Żeglarskim po Adriatyku" jak i "Zeszycie GPS" na mapy naniesione są odnośniki ułatwiające odnalezienie danego akwenu w obydwu publikacjach. Dzięki temu, jednoczesne korzystanie z naszych książek jest znacznie ułatwione.